Recenze

24.03.2018

Ing. Eva Kusová

www.zdravesevou.cz

Podzim minulého roku mi ve své pestrosti a barevnosti přinesl setkání s báječnou ženou. V listí provoněném podzimním dni se setkávám  s dámou, která mě na prahu svého domova vítá s upřímným úsměvem a velkým srdcem. Dáša Drastíková, autorka patentované rehabilitační cvičební pomůcky Daflex a pohybové metody Daflex System® mě se zanícením provází a seznamuje se svou prací. Cvičení s Daflexem je pro mě, coby milovnicí HIIT tréninků, výzvou. Pod vedením Dáši se zvědavostí zkouším pro mě zcela nový druh pohybu. Po několika minutách cvičení s Daflexem odhaluji své slabé místa v souvislosti s flexibilitou a pružností těla. První setkání s Dášou a její rehabilitační cvičební pomůckou ve mě zanechalo dojmy zvědavosti. V den seznámení a možností vyzkoušet Daflex na vlastní kůži jsem ještě netušila, jak moc mi bude prospěšný v následujících měsících. Zřejmě v důsledku dlouhodobého přetížení při sportovní zátěži se zhoršovala flexibilita mé pravé kyčle. Pohyb, který je pevně spojen s mým životem mi přináší bolest a omezení. Radost ze cvičení se vytrácí. Náhodné setkání v životě, dle mého názoru, neexistují a v době, kdy se zhoršil můj pohybový aparát mi hlavou bleskla milá vzpomínka na Dášu a její Daflex. Přichází čas vyzkoušet tento zázrak v pohodlí domova. Osud tomu chtěl, že v době, kdy jsem hledala řešení na zhoršující se zdravotní stav vdechla Dáša život svému on-line Pohybovému studiu. Tento druh cvičení je mi velmi blízký. Každý den se náš obývací pokoj mění na tělocvičnu a skrze obrazovku počítače se na mě nově bude usmívat  a provázet cvičením Dáša se svým Daflexem. Dnešním dnem jsou to více než dva měsíce, kdy den co den pravidelně cvičím s on-line Pohybovým studiem. Cvičení s Daflexem zařazuji po intervalovém tréninku jako součást protažení a strečinku. Ve dnech aktivního odpočinku je mi báječným pomocníkem k relaxaci a uvolnění napětí v těle. A jak se cítím? Jednoznačně báječně! Problémy s hybností kyčle odeznívají, celková flexibilita mého těla se zlepšuje s každým cvičením, zesiluji a posiluji střed těla. Prostřednictvím on-line Pohybového studia mi cvičení přináší hned několik benefitů:

  • během několika minut intenzivně protáhnu a procvičím svaly a šlachy,
  • jednoduché a efektivní cviky jednoznačně zlepšují celkovou flexibilitu a pružnost mého těla,
  • problémy se zhoršující se hybností v pravé kyčli pomalu odeznívají,
  • dochází k vzestupnému zesílení hlubokého stabilizačního systému,
  • báječná relaxace a odpočinek pro unavené tělo i mysl,
  • praktická cvičební pomůcka na cestách i do přírody,
  • nový druh pohybu mi přináší radost,
  • vysoce návykové cvičení, které jsem si zamilovala!

Závěrem bych ráda poděkovala za možnost vyzkoušet jedinečný DAFLEX. DAFLEX je zrcadlem své autorky. Nenápadná pomůcka, která při bližším seznámení a cvičení v sobě ukrývá dokonalost v každém jediném pohybu. Prostřednictvím DAFLEXU jsem našla skvělé řešení jak udržovat své tělo zdravé a pružné. A proč? Protože život je energie, energie je pohyb a pohyb je DAFLEX.

Zdroj: Článek 

 

09.01.2018

Veronika Sedlačíková Bednárová - Kouč pro zdravý život

www.veronikabednarova.cz

     Ahoj jmenuji se Veronika. Před více jak 5ti lety jsem změnila svůj životní styl. Začalo to v Centru Radosti, kde jsem začala na sobě pracovat. Podařilo se mi zhubnout 16 kg za 7 měsíců ( což jsem nikdy nezvládla) a díky úpravě a změně jídelníčku jsem si vyřešila zdravotní problémy typu bolesti hlavy, záněty močových cest, alergie na pyl, problémy s trávením a ekzémy. Byla jsem moc šťastný člověk a tak jsem začala i pracovat v tomto oboru a centru. Ale pořád tomu něco chybělo.

     Až jsem narazila na úžasnou flexibilní Dášu, která mi představila zdravotní rehabilitační pomůcku Daflex. A to bylo ono. To co mě nadchlo. Udělala jsem si osvědčení a začala jsem metodu Daflex System® cvičit u nás v centru. Moc mě to bavilo. A pak do toho přišlo těhotenství. A ejhle ... Co teď? Jelikož mě Daflex bavil, nechtěla jsem se ho vzdát (smích) .. A tak po ustání ranních nevolností od cca 4 měsíce, si tuhle pomůcku nemohu vynachválit. Začala jsem si s touto pomůckou hrát. Zkoušela jsem různé cviky pro sebe,a i takové cviky, které by mi vyhovovaly, aby mě netrápily bolesti. Protože v mém okruhu kamarádek jsem se setkala s tím, že každou trápili bolesti zad, nebo krční páteře a nebo bolesti v křížích. A já jsem na tyto bolesti díky cvičení s pomůckou Daflex netrpěla. Neznám nic lepšího pro sebe v těhotenství, protože co si budeme povídat ženy, je to krásné období, ale naše záda a nejen záda dost trpí. Tak proč si tohle krásné období nezpříjemnit.  Je to neskutečný pomocník a nejen v těhotenství. Děkuji Dáši, že jsi něco takového vymyslela a už se těším jak budu společně cvičit i se svým miminkem

Galerie

ing. Eva Kusová
Veronika Sedlačíková Bednárová
Nahoru